ساختار ساندویچ پانل لانه زنبوری

ساندویچ پانل زنبوری

سیستم تقویت کننده ساندویچ پانل لانه زنبوری

پانل های لانه زنبوری در صنعت هواپیمایی و دیگر کاربرد های صنعتی استفاده می شود .لانه زنبوری از پوسته نازک با صفحات درونی و بیرونی تشکیل شده است . هسته در لانه زنبوری پیکر بندی شده است که بین پوسته اول و دوم پیوند خورده است . ممکن است این پانل به طور کلی ساندویچ پانل نامیده شود و هدف این اختراع ساختار صفحه ای است که تقویت کننده پانل می باشد و آن هم به گونه ای است که پوسته و هسته جدا از هم هستند .

یک مثال عمده برای این اختراع تقویت پانل های لانه زنبوری تقویت شده در هواپیما است . در ساختار موتور جت هواپیما برای کاهش صدای موتور از این پانل استفاده می شود . در هنگام نیروی وارده بالا ، تفاوت شدید دما ، لرزش ، ممکن است پوست پانل لانه زنبوری از هسته جدا شود که در این حالت ممکن است خرابی عمدی موشک هسته ای را در پی داشته باشد .

برای تعمیر پانل لانه زنبوری در محیط خود یک روش عمده این است که می توان از میله های جوش داده شده برای پیوستن دو پوسته با هسته استفاده کرد .این روش موفقیت آمیز است اما بسیار وقت گیر است ، با توجه به درجه پاکیزگی بالایی که هنگام تاسیس و وقت جوش زدن آنها وجود دارد .محیط های لوله در پانل در معرض دوده ، روغن ، و مواد دیگر هستند . تمیز کردن پانل ها در این حالت و در حالت جوش زدن بسیار دشوار است .

این اختراع مربوط به پانل های لانه زنبوری است که به روش جوش کاری نیاز ندارند . این اختراع سیستم مکانیکی و تقویت پوست متصل به هسته را انجام می دهد . این دستگاه مکانیکی برای وصل پیچ به ساندویچ پانل و مقاومت پوسته و هسته می باشد . مقاومت پوسته و هسته و پایه ای که بین آنها وجود دارد .

در سیستم تقویت کننده ساندویچ پانل پوسته های اول و دوم توسط هسته با فاصله از هم جدا می شوند . این اختراع قابل انطباق با هر نوع پوسته و هسته پانل است که قابل استفاده در مونتاژ پانل لانه زنبوری می باشد . این پانل ها نسبت به وزن خود قدرت بسیار بالایی دارند ، به همین خاطر در صنعت حمل و نقل از آنها استفاده می شود . پوسته های پانل لانه زنبوری معمولا از مواد سفت و سخت مثل پلاستیک ، شیشه یا فلز است .

پانل های لانه زنبوری فلزی اغلب در صنعت هوانوردی که محیط های سخت هستند ، برای جلوگیری از صدا و کاهش آن در قسمت موتور عقب هواپیما استفاده می شود . ساندویچ پانل در این محیط باعث تفاوت چشمگیر دما ، فشار و ارتعاش می شود . این سیستم تقویت باعث جلوگیری از لایه لایه شدگی پوست می شود . تعمیر این نوع ساندویچ پانل در محیط خود دشوار است .

در این جا روش بهبود یافته ای برای انجام تعمیرات و تقویت ساندویچ پانل از جمله پانل لانه زنبوری وجود دارد :

مرحله اول نیاز به سوراخی در خط پانل است که از طریق پوسته اول و هسته و پوسته دوم می باشد . قطر این سوراخ کمی بزرگ تر است . سپس لوله ای را از این سوراخ در خط پانل رد کرده که در برابر ضخامت صفحه اصلی قرار می گیرد . قطر خارجی سوراخ در پوسته دوم کمی کمتر از قطر سوراخ در پوسته اول است .

در مرحله بعد لوله پس از وارد شدن به سوراخ در صفحه قرار داده می شود و قطر آن بزرگ تر از قطر سوراخ خارجی پوسته اول می شود . در این شیوه محدوده اصلی پوسته اول با لوله درگیر است و لوله نیز با سطح داخلی پوسته دوم درگیر است . در این فاصله بین پوسته اول و دوم هسته قرار می گیرد . سپس با استفاده از پیچ به هم متصل می شوند . پیچ با استفاده از واشر در سطح خارجی پوسته اول و مهره در سطح خارجی پوسته دوم به هم متصل می شوند ، به طوری که وقتی مهره در پیچ قرار می گیرد پوسته های اول و دوم از نظر ضخامت ثابت باقی می مانند .

سیستم تقویت کننده ساندویچ پانل آسان و ارزان است . با استفاده از یک لوله و پیچ و مهره و واشر می توان آن را تقویت کرد . این سیستم تقویت کننده به شعله ، جوش کاری ، گرما ، لحیم کاری یا هر گونه اقدام دیگر نیاز ندارد و تنها دو سوراخ در پوسته اول و دوم ایجاد می شود و سپس با لوله و پیچ و مهره آن را تقویت می کنند .